//Saates “Suud puhtaks” osales Eesti Kvaliteediühingu esindajana juhatuse liige Keiu Talve, teemaks kvaliteetne eakate hooldusteenus

Saates “Suud puhtaks” osales Eesti Kvaliteediühingu esindajana juhatuse liige Keiu Talve, teemaks kvaliteetne eakate hooldusteenus

27. oktoobril 2020 oli eetris otsesaade Suud puhtaks, milles arutleti väärika vananemise ja kvaliteetse eakate hooldusteenuse teemadel. Eesti Kvaliteediühingust oli sotsiaalteenuste kvaliteedist rääkimas juhatuse liige Keiu Talve.

Keiu tõi välja olulisust mõtestada oma tegevusi ja “tõlkida” kvaliteetse teenuse komponente igapäevasteks tegevusteks- mida teevad või teadlikult ei tee need inimesed, kes igapäevaselt eakatega hoolduses kokku puutuvad. Vaid seeläbi saab tagada eakatele väärikat elu ja kaitsta nende õigusi. Lisaks rõhutas Keiu, et sotsiaalkindlustusameti poolt loodud sotsiaalteenuste kvaliteedijuhised on teenuseosutajatele niisama olulised, kui teenuse korraldajatele (omavalitsus ja ka sotsiaalkindlustusamet ise), kuna see loob ühtsema arusaama sellest, milline üks kvaliteetne sotsiaalteenus olema peab.

Saate tutvustus: Meie meditsiin on maailmatasemel, teed nagu Euroopas ja sissetulekud kõrgemad kui kunagi varem. Aga elukvaliteet eakatekodus ja teenuste kättesaadavus on sageli jäänud kinni nõukogude aega. Miks elu viimased aastad on harva väärikad?

Saade on järelvaadatav:  https://arhiiv.err.ee/vaata/suud-puhtaks-vanaduse-planeerimine

Loe temaatilist ülevaadet artiklist “Kvaliteedijuhtimine sotsiaalteenustes: arengu toetamine ja inspireerimine”.

2020-11-23T16:44:33+02:00