//Õnnitleme! Erakliinik Dentes AS 25

Õnnitleme! Erakliinik Dentes AS 25

27.09.2012
Septembris tähistas 25ndat juubelit Eesti üks suurim, mainekas Tartus tegutsev hambalabor Erakliinik Dentes AS.

Dentes AS on asutatud aastal 1987, mil elanikkonnale hambaraviteenuste osutamiseks loodi kooperatiiv Dentes. Tegevust alustati Otepääl, arengu käigus lisandusid hambaravi kabinetid seitsmes lähimaakonnas.

Tegevuse laienedes asutati 1989.aastal tütarettevõte Erakliinik Dentes AS. Emafirma Dentes AS tegeleb kinnisvara haldamise, projektide koostamise ja juhtimisega.

Tartus alustati tegevust 1990. aastal ning 1995. aastal koondati firma tegevus praegusesse keskusesse aadressil Ropkamõisa 10. Ropkamõisas on taastatud kunagine mõisa härrastemaja, milles hetkel asub ka kogu tootmine ning kontoripinnad.

Algselt osutas ka Erakliinik Dentes AS hambaraviteenust, kuid efektiivsema majandamise huvides 2001. aastal ravigrupp eraldus ja Erakliinik Dentes AS keskendus ainult hambaproteeside valmistamisele. Täna ollakse Eesti üks suurim hambalabor, peamisteks konkurentideks on teised hambalaborid nii Eestis kui eksportturgudel. Tulevikuks on plaan rohkem laieneda Põhjamaadesse ja selles suunas on astutud juba mõningaid samme. Erakliinik Dentes AS-i tegevust juhivad Tiit Sarapuu ja Viive Sarapuu, kellel on täna põhjust eriti rõõmustamiseks, sest juba 25-aastat on tasapisi kasvatud ja antud tööd stabiilselt üle 80-le töötajale. Ettevõte on üles ehitanud ka integreeritud juhtimissüsteemi vastavalt

ISO 9001: 2008, ISO 14001:2004 ja EVS 18001:2007  nõuetele, mille täitmist jälgib kvaliteedi-ja projektijuht Veronika Kruustik.  Kõik ettevõtte tooted on registreeritud Terviseametis. Nii audiitorite kui ka koostööpartneritega on analüüsitud, kas ettevõte võiks rakendada ka Meditsiiniseadme standardi EVS-EN ISO 13485:2012 nõudeid, kuid kuna kõik vastavad nõuded on täidetud tänu teistele eelpoolnimetatud standarditele, ei tekkinud otsest vajadust uue standardi nõuete rakendamiseks. Klientidega tegeletakse personaalselt ja lahendatakse kõik küsimused operatiivselt. Mõned kliendid peavad hambalaborit meeles oma joonistustega ja kiidavad kui on koostöö tulemusena valminud ilus töö. Siinkohal tänaks selle kirjutisega kõiki, kes on hetkel Erakliinik Dentes AS-ga seotud või kes on seotud olnud.

Erakliinik Dentes AS on ära nimetatud ka Tööinspektsiooni koduleheküljel kui ergonoomiliste töökohtade kujundajana töötasapindade reguleerimisvõimalusega.

 

Veronika Kruustik
Kvaliteedi- ja projektijuht
Dentes Erakliinik AS

2019-02-18T16:36:00+02:00