//Kvaliteediinnovatsiooni auhind 2011 võitjad

Kvaliteediinnovatsiooni auhind 2011 võitjad

11.12.2011

Haigekassa, Maksu- ja Tolliamet ning Wihtla OÜ võitsid Soomes kvaliteediinnovatsiooni auhinna „Quality Innovation of the Year 2011“.

Soome presidendi Tarja Haloneni osalusel anti 10. novembril Helsingis ülemaailmset kvaliteedipäeva tähistaval „Excellence Finland“ galal Eesti, Rootsi ja Soome organisatsioonidele üle kvaliteediinnovatsiooni auhinnad. Eesti organisatsioone tunnustas koos Tarja Halosega majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts.

„See on tõsine tunnustus Eesti ettevõtetele. Usun, et Eesti majanduse konkurentsivõimes on oluline roll oskuses ühendada innovatsioon ja kvaliteet,“ ütles Juhan Parts.

Auhinnasaajate esmase hindamise tegi Eesti Kvaliteediühing, kus hinnati laekunud projekte EFQMi metoodika alusel ja lisati juurde eksperthinnangud. Nii ettevõtete kui avalike sektori organisatsioonide kategooriast valiti välja 2 finalisti ning saadeti omakorda hindamiseks Soome kvaliteediauhinna Excellence Finland züriile, kes valis välja iga maa võitjad.

Tunnustades Eesti innovatsioonide väga kõrget maailmataset otsustas žürii avaliku sektori katergoorias anda erandkorras kaks auhinda  – Haigekassale digiretsepti ja Maksu- ja Tolliametile kliendipõhise ettemaksukonto väljatöötamise ja rakendamise eest. Ettevõtete kategoorias võitis auhinna Wihtla OÜ Eesti Posti klienditagasisidesüsteemi ELS Excellence loomise eest. Konkursi üldvõitjaks kuulutati populaarse mängu Angry Birds looja Rovio Entertainment Soomest.

Pildil vasakult: majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts, Haigekassa digiretsepti projekti juht Erki Laidmäe, Haigekassa juhatuse esimees Hannes Danilov, Soome president Tarja Halonen

Pildil vasakult: majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts, Maksu- ja Tolliameti uuele elektroonilisele arvestussüsteemile ülemineku projekti juht Ruth Paade, Maksu- ja Tolliameti peadirektori asetäitja põhiprotsesside alal Egon Veermäe, Soome president Tarja Halonen

Pildil vasakult: majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts, Eesti Posti kvaliteedijuht ja Wihtla OÜ esindaja Enno Aermates, Wihtla OÜ esindaja Asko Talu, Soome president Tarja Halonen

„Juba teist aastat järjest on žürii esile tõstnud Eestist osalevate organisatsioonide kõrget taset, mis on teinud võitjate valiku keeruliseks. Erandakorras anti välja kaks avaliku sektori organisatsiooni auhinda, kuna nii Haigekassa kui Maksu- ja Tolliameti puhul on tegemist maailmaklassi innovatsiooniga,“ ütles Eesti Kvaliteediühingu juhatuse esimees Tiia Tammaru.

Kvaliteediinnovatsiooni auhinna konkurssi korraldatakse Soomes juba viiendat korda. Tegemist on Soome, Rootsi ja Eesti kvaliteediühingute ühisprojektiga. Eestis on projekti koostööpartneriks Heiväl Consulting OÜ.

Eesti organisatsioonid osalesid konkursil teist aastat, Rootsi liitus konkursiga esmakordselt. Konkursist võttis osa 80 avaliku ja erasektori organisatsiooni kolmest riigist, neist 8 Eestist.

2019-02-18T16:20:17+02:00