//A. Blanton Godfrey
A. Blanton Godfrey2019-01-25T09:03:26+03:00

Project Description

North-Carolina Ülikooli Wilsoni Kolledži Joseph D. Moore Distinguished University professor

Ettekanne: Andmete dünaamiline ja interaktiivne visualiseerimine ja kasutamine.

Andmete dünaamiline ja interaktiivne visualiseerimine ja kasutamine on hädavajalik töövahend “Quality 4.0” jaoks. Praegune ajastu, mis hõlmab suurandmeid, tehisintellekti, masinõpet, robootika suuremat kasutamist ja isegi “asjade internetti”, vajab uusi töövahendeid, mis võimaldavad jõuda kiirete viisideni, kuidas andmeid uurida, mõista ja esitada. Oleme tunnistajateks viimase neljakümne aasta märkimisväärsele kvaliteedievolutsioonile, mis algas algelistest kontroll-lehtedest ja lihtsatest algpõhjuste anaüüsidest ja on viinud tänapäevaste kvaliteedistandardite, riiklike ja rahvusvaheliste kvaliteediauhindade ja äritäiuslikkuse mudelite, 6 sigma komplekssete töövahendite, viimistletud disaini ja kvaliteediteaduse, statistikakorralduse ja rakendusuuringuteni. Käesolevas ettekandes keskendume nii selle evolutsiooni mõistmisele kui sellele, kuidas juhtivad organisatsioonid arvukaid meetodeid kasutades kvaliteeti haldavad. Seejärel uurime uusi ja dünaamilisi interaktiivseid visualiseerimis- ja kasutamismeetodeid, mille on teinud võimalikuks hüppelised arengud statistilise graafika tark- ja riistvaras. Nende töövahendite kasutamist illustreerib hiljutine koostöö ÜRO kestliku arengu eesmärgiga 3 – vähendada ema-, laste- ja noorukite suremust aastaks 2030 50% võrra.

 

Dr. A. Blanton Godfrey on North Carolina Ülikooli Wilsoni Kolledži Joseph D. Moore Distinguished University Professor, mille dekaan ta ka aastatel 2000-2014 oli. Kolledži peamiseks uurimissuunaks on tekstiilitootmine, kiud- ja polümeeriteadus, tektstiilitehnoloogia juhtimine, tehnilised- ja kaitsetekstiilid, meditsiini- ja biotekstiilid, vastupidavad kangad, lausriidest materjalid ning soojus-, keemia-, biokaitse ja mugavus.  Dr. Godfrey omandas magistri- ja doktorikraadi statistikas Florida Riiklikus Ülikoolis ja bakalaureusekraadi füüsikas Virginia Tehnikaülikoolis. Ta on teeninud Ameerika Ühendriikide Armee koosseisus Saksamaal, Colorados ja Vietnamis 1963-1968.

Enne tööle asumist North Carolina Ülikooli dekaanina, tegutses Blanton aastatel 1987-2000 Juran Institute Inc juhatuse esimehe ja tegevjuhina.  Aastatel 1973-1987 oli ta tegev AT&T Bell laboratooriumite juures, kus temast sai Kvaliteediteooria ja tehnoloogia osakonna juht.  Samuti oli Blanton Columbia Ülikooli Fu Tehnika ja Rakendusteaduste kooli Tööstustehnoloogia ja analüüsi osakonna abiprofessor, kus ta 19 aasta jooksul õpetas kvaliteedimeetodeid ja kvaliteedijuhtimist. Dr. A. Blanton Godfrey on osalenud ka külalisõppejõuna Harvardi Ülikooli suvekursustel, kus tema juhendatavaks alaks oli kliiniline kvaliteet.

Lisaks pikale töökogemusele kvaliteedijuhtimises nii AT&T tootmisvaldkonnas kui konsultandina, on Blaton viimase kolmekümne aasta jooksul olnud tihedalt seotud ka tervishoiukvaliteedi valdkonnaga. Tema koostöö tervishoiuvaldkonnaga sai alguse 1987. aastal, mil ta koos Dr. Donald M. Berwickiga asutas Riikliku tervishoiukvaliteedi parendamise näidisprojekti.  Sellest projektist arenes välja Tervishoiu Arendamise Instituut, tunnustatud mittetulundusorganisatsioon, mis toestab tervishoiuorganisatsioone enam kui 94 riigis. Blaton oli 11 aastat Tervishoiu Arendamise Instituudi direktorite nõukogu liige ning töötanu kolm aastat ka sama asutuse juhatuse esimehena. Ka tänasel päeval on ta kahe tervishoiu arendamise instituudi juhatuse liige. Samuti on Dr. A. Blanton Godfrey ka WakedMedi Tervishoiu ja haiglate juhatuses, mis on suurimaks tervishoiuteenuste pakkujaks tema kodulinnas.

Blan on töötanud ligemale 60 erinevas riigis, kirjutanud üle 250 artikli ja raamatupeatüki ning olnud kaasautoriks- ja toimetajaks seitsmele raamatule, sealhulgas Modern Methods for Quality Control and Improvement ja Curing Health Care: New Strategies for Quality Improvement. Koostöös Joseph M. Juraniga toimetas Blan Juran’s Quality Handbook viienda väljaande, mis avaldati aastal 1999.

Aastatel 1987 – 1990 aitas Blan välja arendada Malcom Baldrige’i riiklikku kvaliteediauhinda ning oli esimesel kolmel aastal ka auhinnakomisjoni esimeheks. Blan on Ameerika Statistikaühingu, Ameerika Kvaliteediühingu, Kuningliku Kunstide Ühingu (RSA) ja World Academy of Productivity Sciences teadur.  Samuti on ta valitud Sigma Xi ja New Yorgi Teaduste Akadeemia liikmeks ja tegutseb akadeemikuna Rahvusvahelises Kvaliteediakadeemias. Aastatel 2006-2017 on Blanton olnud North Carolina Teadus-, tehnoloogia- ja innovatsiooninõukogu esimees ning on tegev ka teistes juhtkondades.

1991. aastal andis Ameerika Kvaliteediühing Blanile erilise panuse eest kvaliteedijuhtimise teadusesse ja praktikasse Edwardsi medali, 1993. aastal omistati talle Florida Riikliku Ülikooli Kunstide ja Teaduste Kolledži poolt väljapaistva vilistlase tiitel. 2005. aastal anti Blanile Ameerika Statistikaühingu poolt Demingi-nimeline õppejõu tööd tunnustav auhind. 2008. aastal sai Blan C. Jackson Grayson Distinguished Quality Pioneer Medal tunnustuse seoses kogu inimkonda kaasava kvaliteediedendamise uuendamisega ja oma oskuslike juhtimisvõimete eest kvaliteedi ja innovatsiooni sidumisel tootearenduse, strateegia ja kõrgema haridusega. 2010. aastal anti Blanile üle Ameerika Kvaliteediühingu Distinguished Service Medal ning ta määrati ühtlasi ka Argentina La Fundacion Empresaria para la Calida y la Excelencia auliikmeks. 2011. aastal tunnustati Blani Ameerika Statistikaühingu kvaliteedi- ja tootlikkuse uuringu konverentsil tema pikaajalise panuse eest kvaliteedijuhtimise- ja praktika teadusesse. Juulis 2011 tunnustas North Carolina Haiglate Liit Blani “väljapaistvate teenete eest tervishoiuvaldkonnas” ning talle omistati auhind Meritorious Service Award. 2016. aastal sai ta William G. Hunteri auhinna Ameerika Kvaliteediühingu Statistikaosakonnalt, kes tema tunnustamist järgnevalt põhjendas: “Rakendusstatistika ja kvaliteedi valdkonna visionäärist eestvedaja, kes on panustanud mõjuvõimsalt paljudesse rakendusaladesse, sealhulgas uute tehnoloogiate arendamine, tootmine, toote töökindlus- ja kvaliteet ning tervishoiukvaliteet.” Aastal 2017 tunnustati Blani Feigenbaum Lifetime Achievement medaliga, mida jagab Walter L. Hurdi fond, samal aastal lisati Blan Virginia Tehnikaülikooli Teaduste Kolledži autahvlile. 2019. aastal pärjatakse Blan Ameerika Kvaliteediühingu auhinnaga LSS Forum’s Six Sigma Achievement Award.