EST | ENG

FacebookLinkedIn

Talveseminar 2012

Seekordne talveseminar tervitas meie sõpru, liikmeid ja mõttekaaslasi heade mõtete linnas Tartus 9.-10. märtsil.

Lõuna-Eesti inimesed ootasid osalejaid 9. märtsi keskpäeval Tartus Teatri kodus (Lutsu 2, Tartu), kus oli valmis seatud maitsev kohvipaus. Kui kõik huvilised koos, tegime ringkäigu ajalugu ja ilu õhkuvas Tartu linna ühes vanimas majas.

Pealelõunased neli tundi olime varunud majandusgeograaf Hardo Aasmäe seminariks "Uued suunad tuleviku majanduses", kus ta arutles kapitalismi mudelite ja hea elu teemadel.

Õhtu hakul saime osa värvikast ja emotsionaalsest ekskursioonist Teatri kodu teatrinukkude muuseumis. Salapärane nukumaailm ergutas loovust ja viis meid fantaasiamaailma seiklema. Nii mõnigi tõsimeelne leidis ennast sootuks uuest rollist kas siis käpiknukkudega mängimas, varjuteatrit tegemas, nukkude hingeelu uurimas või lihtsalt iseenda lapsemeelsust taasavastamas.

Õhtusöögi Teatri kodus serveeris meile Maitseelamuste koda. Ja ega sellega veel päev lõppenud. Meid ootas ringkäik talvises Tartus koos tõrvikutega. Jaani kiriku juurest liikusime Toomemäele. Põnevuse otsijatele avanes võimalus tõusta mööda kitsast treppi Toomkiriku katusele nautima Tartu öiseid vaateid. Ronimine tasus ära! Kes kohal olid, mõistavad ja mäletavad miks...

Õhtu jätkus ühise ajaveetmise ja sotsialiseerumisega Püssirohu keldris kuni keskööni. Ärksamad meist jõudsid ka Tartu ööelu nautima. 

 

Järgmisel päeval oli võimalik külastada AHHAA teaduskeskust. Tohutult põnev ja arendav vabaaja veetmise võimalus! Kes käinud, tahab sinna jälle tagasi minna, sest ühest päevast jääb ilmselgelt väheks. Ja avastamisrõõmu on seal kõigile!

Suured tänud Lõuna-Eesti inimestele ja eriti Lyle vahva programmi ja sooja vastuvõtu eest!

 

Kohtumiseni augustis Suveseminaril 2012!