EST | ENG

FacebookLinkedIn

MANAGING A LEAN TRANSFORMATION

Managing a Lean Transformation (Lean-muutuste juhtimine) koolitus toimub 2-päevaste sessioonidena. Õppetöö toimub inglise keeles.

Järgmine koolitus toimub järgmistel aegadel: 
         1.sessioon - 22.- 23.veebruar 2016
         2.sessioon - 18.- 19. aprill 2016

Registreerimise tähtaeg 15.veebruar 2016.

LEAN-muutuse juhtimine (inglise keeles)

Kursuse kirjeldus

Ettevõtetel on vaja selget visiooni oma protsesside toimivusest, et viia ellu oma strateegia.

4-päevane kursus keskendub lean-põhimõtete ning nende rakendamise õpetuses juhtidele, kelle vastutusalas on tegevuse juhtimine (tootmine, teenindus jmt).

Kursus valmistab osalejad ette SME/AME/ Shingo Instituudi ja Ameerika Kvaliteediühingu Pronks-taseme Lean sertifitseerimise eksamiks. Eksamit ennast on võimalik teha läbi Soome Kvaliteediühingu. Sellele lisaks on võimalik kaardistada ja ellu viia oma individuaalset arengut koostöös erinevate lean’i ekspertidega.
 

Sihtgrupp

Tootmisjuhid, teenuste juhid, kvaliteedijuhid, lean’i rakendamise projektijuhid, protsessiinsenerid, protsessiomanikud jne.
 

Kursuse moodulid:

·        Lean’i ajalugu ning organisatsioonikultuuri peamised elemendid;
·        Lean-mõtlemise peamised elemendid:
                        o   süsteemid,
                        o   varieeruvus,
                        o   psühholoogia,
                        o   tehasefüüsika (Factory Physics).
·        Matemaatilised ja statistilised meetodid voo analüüsimiseks ning probleemide lahendamiseks;
·        Juhtimine null-raiskamiseks: süstemaatiline lähenemine lean- filosoofiale, meetoditele ja tehnikatele;
·        Lean’i inimeste dimensioon: kohustused, vastutus ja lean-i sooritusmõõdikud;
·        Lean diagnostika, arendamise ja disaini põhimõtted ning meetodid;
·        Lean-tootmise ning toodetavuse (manufacturability) disaini põhimõtted ja meetodid;
·        Lean tootmisohje, logistika ja jaotuse põhimõtted ning meetodid;
·        Ülemineku ohjamine lean-juhtimisele.
 

Inglisekeelse Managing the Lean Transformation koolituse tutvustuse leiad SIIT.

Töö korraldus ja hind

Kursus toimub kahepäevaste sessioonidena.

Kursuse hind on 1295 eurot.*
Eesti, Läti ja Leedu Kvaliteediühingu liikmetele 995 eurot.*
* Hindadele lisandub käibemaks

Kursuse läbiviija

  Kursust viib läbi Gregory H. Watson (Master Black Belt), kes töötas Ameerikas Hewlett-Packard’is aastatel 1983-1985 äriüksuse juhina, rakendas esimeste seas Just-in-time tootmisüksuse.

Professor Watson on Rahvusvahelise Kvaliteediakadeemia (IAQ) ja Ameerika Kvaliteediühingu (ASQ) liige ja endine president. Lisaks kuuluvad Gregory H.Watsonile järgmised maailmas kõrgelt hinnatud tunnustused ja auhinnad: Demingi medal Jaapani Teadlaste ja Inseneride Liidult (JUSE), C. Jackson Grayson medal Ameerika Tootlikkuse ja Kvaliteedikeskuselt (APQC) ja Simon Collieri auhind Ameerika Kvaliteediühingult.
Aastast 2003 viib prof. Watson läbi Lean Six Sigma kursusi Soome Kvaliteediühingus Excellence Finland, alates 2014. aastast ka Eesti Kvaliteediühingus Ta on olnud tippjuht firmades Xerox Corporation, Compaq Computer Corporation ja Hewlett-Packard Company ning teinud koostööd rahvusvaheliselt tuntud ettevõtetega Nokia Mobile Phones, ExxonMobil, Toshiba, Ritz-Carlton.

2014.a. kevadel pälvis prof. Gregory H. Watson Eesti Kvaliteediühingult tunnustuse Elutöö auhind rahvusvahelises kategoorias. Loe Greg Watsoni kohta rohkem SIIT

 

Osalemissoov või küsimused kursuse kohta saada palun e-meilile kaarel.krinal@eaq.ee

____________________________________________________________________________________

* 1-päevane Lean - juhtimise koolitus LEADING A LEAN TRANSFORMATION. Lisainfo SIIT.

Lisaks Lean-juhtimise koolitusele toimub prof. Gregory H. Watson´i eestvedamisel LEAN SIX SIGMA BLACK BELT koolitusprogramm. Loe lisaks...
___________________________________________________________________________________

Esimene Lean-koolitus toimus aprillis 2015.

MULJED JA TAGASISIDE ESIMESEL KOOLITUSEL OSALENUTELT:

KARMO PULK: Värsked emotsioonid on väga positiivsed ja koolitus oli väga sisukas ning intensiivne, loomulikult ka koolitaja oli kõrgel tasemel ja jättis väga hea mulje. Mis kõige rohkem meeldis oli see, et ei lähtutud ainult tavalistest õpiku teadmistest vaid väga palju põhines ikkagi koolitaja  isiklikel kogemustel, kus oli palju praktilisi näiteid jne. Teemad ise olid ka täpselt need, mis lean tootmisele üleminekul kõige rohkem võivad probleeme tekitada.

Ülesehituse poolest oli positiivne ka see, et tegemist oli suhteliselt väikese grupiga, mistõttu tekkis selline isiklikum õhkkond, mis võimaldas ka teisi osalejaid rohkem tundma õppida ja nende kogemusi/arvamusi kuulata ja rohkem teemadesse süveneda. See, et koolitus oli jagatud kaheks osaks oli ka hea, sest vahepealsel ajal oli võimalus läbi praktika õpitut kinnistada ja küsimuste tekkimisel neid koolituse teises osas üle küsida.
 

REMI PRUAL: Lean Transformation koolitust vajasin selleks, et mõista Lean süsteemse lähenemisviisi olemust. Koolitusel kajastati minu jaoks olulisi teemasid, nagu näiteks „vööde“ ja vastutusalade paiknemist süsteemis, tööriistade kasutamise võimalusi ja kokkuvõttes – Lean lähenemisviiside rakendamisel toimuvaid arenguid ja nende läbimõeldud juhtimist.  Koolitus ise ja selle raames toimuv suhtlus oli meeldivalt intensiivne ning sellest tulenevalt töden, et kogu materjali mõistmine võib võtta veel üksjagu aega. Kindlasti soovitan seda koolitust kõigile, kes mõistavad Lean lähenemisviisidest saadavat kasu ja plaanivad neid rakendada, kuid puuduvad taustteadmised täpsemast olemusest.