EST | ENG

FacebookLinkedIn

Konkursil osalejate kogemused

Tervisliku Piima Biotehnoloogiate Arenduskeskus

Kvaliteediinnovatsiooni konkursi kohta saime info HeiVäl-ilt. Olime julged konkursil osalema, sest meie bakter oli saanud juba mitu auhinda eelnevalt. Ettevõte E-Piim oli juba leiutise kasutusele võtnud ning toote turule toonud- seega leiutis töötab ja on turul, tarbija teab seda. Täitsime kõik nõutud dokumendid, kirjeldasime oma bakterit. Konkurss oli väga tihe, saatsime mitu korda veel täiendavat informatsioon leiutise kohta. Lõpus saabus info, et oleme jõudnud oma leiutisega finaali ning toimub rahvusvahelise teadlaste zürii täiendav hindamine selgitamaks võitjat Eestist. Teadlaste zürii andis meile võiduauhinna.

Tervisliku Piima Biotehnoloogiate Arenduskeskuse peaeesmärgiks on uurida teadusasutuste ja ettevõtluse koostöös piima kui tervisliku ja asendamatu toiduaine ja kõrgväärtusliku biotoorme biotehnoloogilisi tootmis- ja töötlemisvõimalusi.

Ettevõtte patendid: 2 Eesti patenti , 1 Euroopa patent, 14 Eesti ja rahvusvahelist patenditaotlust (k.a. USA, Korea, Venemaa , Euroopa)

  • Antimikroobne ja vererõhku alandav probiootikum L. plantarum TENSIA™ (DSM 21380) - Eesti patent EE05340. Eestis leiutatud ja kliiniliselt katsetatud vererõhku alandava mikroobitüve TENSIA™ bakter on jõudnud eestlaste toidulauale Piimandusühistu E-Piim poolt toodetavas Harmony™ Südamejuustus.
  • Organismi loomulikku immuunsust stimuleeriv probiootikum L. plantarum INDUCIA ™ - Eesti patent EE05341.
  • Veisepopulatsioon, mis toodab modifitseeritud laapumisomadustega piima ja meetodid sellise veisepopulatsiooni loomiseks Euroopa patent EP2053914.
  • Probiootilised tüved MCC1 ja MCC2 ning nende kasutamine allergiate, alumiste kuseteede ärritussündroomi vastu ja probiootilise lisandina.

 

Feanor OÜ

Kvaliteediinnovatsiooni konkursil 2010 saadi tunnustus projekti eest, mis käsitles männipuidu karbiidfreesid kolme lõiketera ja jahutusega, turbiinide valmistamisel kasutatavate metallosade freesimiseks loodud tööriist, mis võimaldab protsessi teostada viie etapi asemel kahega, andes sellega märkimisväärset kokkuhoidu.

Käesoleval hetkel osaleb Feanor OÜ mitmes sellealases projektis, sealhulgas ka spetsiaalsete hammasrataste (elliptilised) mõõtmine, suurte masinaosade mõõtmise täiustamine, CMM (coordinate measuring machines) jne. Feanor OÜ jaoks on see juba teine sellelaadne rahvusvaheline tunnustus peale VTTV-d Omskis aastal 2009, mis tõestab meie uurimistöö ning toodete võimalikku osalemist ka kohalike ettevõtete metroloogia- ja tehnoloogialaste infrastruktuuride kaasajastamises ning arendamises.

Autasu tunnustab Feanor OÜ-d kalibreerimise- ja metroloogiaalase tarkvara arendamise saavutusi ning see anti üle ettevõtte omanikule Luca Bochesele Venemaa Tööstusministri poolt Rahvusvahelisel Metroloogia Sümpoosiumil Moskvas 16.-19. mai 2011.