EST | ENG

FacebookLinkedIn

57. EOQ kongress 2013 Tallinn

Tallinn võitis ühehäälselt Euroopa kvaliteediorganisatsiooni EOQ 57. kongressi korraldamise õiguse. EOQ 2013.a. kongress peeti 17.-20. juunil Tallinnas ja selle peakorraldajaks oli Eesti Kvaliteediühing.

Mastaapne kongress, mille teemaks on „Quality Renaissance – Co-creating a Viable Future” (eesti k. „Kvaliteedi renessanss – luues üheskoos elujõulist tulevikku“), toob Tallinna kuni pool tuhat delegaati üle maailma, kellest enamik tuleb Eestisse esmakordselt.

„Euroopa kvaliteediorganisatsiooni otsus on otseseks tunnustuseks Eestis paarikümne aasta jooksul tehtud kvaliteedialasele tööle. Kahekümne aasta eest Euroopa kvaliteediorganisatsiooniga liitudes olime õpipoisi staatuses, tänaseks on meie tegevust tunnustatud usaldusega võõrustada kõige esinduslikumat rahvusvahelist kvaliteedialast sündmust,“ ütles Eesti Kvaliteediühingu juhatuse esimees Tiia Tammaru. „Kongressi teema valik oli suhteliselt lihtne. Meie kõigi soov on elada pikaajalist ja täisväärtuslikku ehk kvaliteetset elu – seda nii üksikisiku, organisatsiooni kui ka riikide tasandil. Kongressil soovime tutvustada maailma edulugusid erinevas vormis. Usutavasti kõnetab kongressi teema suurt osa tipp- ja valdkondlikke juhte ning spetsialiste üle kogu maailma,“ lisas Tammaru.

Lisaks põhikongressile toimub SA Archimedese toel eelkongress, mis keskendub hariduskvaliteedile, samuti väljasõidupäevana Helsingisse järelkongress, mida korraldatakse koostöös Soome kvaliteediorganisatsiooniga Laatukeskus Excellence Finland. Järelkongressil antakse ülevaade Soome edulugudest.

Kongressi toetavad ka mitmed Eesti ettevõtjad. Nii on üheks koostööpartneriks Estonian Air, kelle abiga delegaadid mugavalt üle maailma kohale tuuakse.

Kongressi esinejad ja täpsemad teemad pannakse paika oktoobri lõpuks. Kongress peetakse Swissotel Tallinnas, millele lisandub ulatuslik kultuuriprogramm. Selle raames külastatakse nii Lennusadamat kui looduskauneid paiku väljaspool Tallinna. 

EOQ koondab endas 34 rahvuslikku organisatsiooni. Eelmise aasta kongress peeti 14.-15. juunini Saksamaal Frankfurdis, mille lõppedes anti järgmisele konverentsi peakorraldajale üle ka organisatsiooni lipp.

Lisatud pilt: pildil annab Eesti Kvaliteediühingu juhatuse esimehele Tiia Tammarule EOQ lipu üle Saksa Kvaliteediühingu DGQ president Dr. Jürgen Varwig, kõnepuldis on Euroopa Kvaliteediorganisatsiooni EOQ president Niyazi Akdas.

Lisainfo:
http://eaq.ee/quality2013/en/congress-in-tallinn.html
 

Tiia Tammaru
Eesti Kvaliteediühingu juhatuse esimees
Tel 5663 6679
tiia.tammaru@ttu.ee