EST | ENG

FacebookLinkedIn

ESINEJAD

Siin tutvustame lühidalt ettevõtteid ja esinejaid, kes jagavad konverentsil oma kogemust

METSÄ FIBRE                                                                       
Metsä Fibre kvaliteedi teekond
Riitta Piilonen, kvaliteedijuht

Metsä Fibre Oy on maailma juhtivaid okaspuidust tselluloosi tootjaid. Ettevõtte käive 2013.aastal oli 1,300 miljonit eurot ja maksueelne tulu 193 miljonit eurot. Metsä Fibres töötab 900 inimest. Firmal on neli tselluloositehast Soomes ja ta kuulub Metsä Gruppi. Ettevõtte kliendid on kõrgekvaliteedilise paberi ja pakendite tootjad.

Metsä Fibre võitis 2012. aastal Soome juhtimiskvaliteedi auhinna konkursi Excellence Finland. Ettevõte on kahekordne konkursi Quality Innovation of the Year auhinna võitja – 2012. aastal Botnia FOX (Fibre Online index) eest ja 2013. aastal Botnia Nordic+-pulps  eest.

Esinejast
         Riitta on olnud Metsä Fibre Oy kvaliteedijuht alates 2009. aastast. Aastatel 2005-2008 oli ta Metsä Botnia SA projektijuht ning labori ja operatsioonide juht Uruguays. Riitta on töötanud erinevatel ametikohtadel, mis on seotud teadusuuringute, laborite ja kvaliteedi- ning tööohutuse ja – tervishoiusüsteemidega Soome tselluloosi- ja paberitööstuses (Oy Metsä Botnia Ab, Enso Gutzeit Oy, Ahlstrom Kauttua Oy), 1981 – 2005. Ta on lõpetanud Helsingi Tehnoloogiaülikooli tehnikateaduste magistrina (M.Sc. (Eng)) 1981 aastal.

http://www.metsafibr...

_________________________________________________________________________________

STRATOX                                                                              
Kui pööraks asjad pea peale? SIT kasutamine praktilise innovatsiooni leidmiseks
Heikki Nummelin, tegevjuht

SIT (Systematic Inventive Thinking) on Iisraelis sündinud mõtteviis koos praktiliste tööriistadega, mis tugineb TRIZ (Teorija Rešenija Izobretatelskih Zadatš) metoodikale. Heikkil on SITi kasutamise kogemus tootearenduse, reklaami ja disaini alal alates 1996. aastast. Peamine erinevus tavapärasest loovast probleemilahendusest (CPS – creative problem solving) seisneb pea peale pööratud protsessis. SITis konstrueeritakse virtuaalne toode, mida seejärel uuendatakse. Tüüpilises CPS-projektis alustatakse probleemist, genereeritakse ideid, hinnatakse ideid ja valitakse välja parimad probleemi lahendamiseks. SIT-is tehakse vastupidi ja jõutakse suure tõenäosusega väga praktiliste tulemusteni.

Esinejast
    Heikki on konsultant ja liidrite treener. Ta on ise tippjuht ja liider. Heikki valdkonnad on strateegiline juhtimine (eriti VKEde) ja tootearendus, (ülemaailmne) müük ja turundus, kvaliteedi kindlustamine ja keskkonnajuhtimissüsteemid, innovatsiooniprotsesside hõlbustamine. Ta on NLP-meister ja sertifitseeritud coach. Heikki lõpetas 1980 Turu Tehnikakõrgkooli bakalaureusekraadiga autotööstuse erialalal (BSc Engineering) ning 1990. Marketingi Instituudi (business to business). Lisaks pikaajalisele konsultandi kogemusele on Heikki olnud kõrgkoolide lektor ja innovaatiliste ettevõtete tegevjuht (Juha Punta Oy, Okartek Oy, Kertzen Oy)

www.stratox.fi

__________________________________________________________________________________

MAANTEEAMET
Innovatsioon avaliku sektori juhtimises: võimalik ja võimatu

Aivo Adamson, peadirektor

Oma ettekandes räägib Aivo uuenduste juhtimisest ning keskendub järgmistele teemadeele: Kas erasektori karastus on pannud uskuma, et ka avalikus sektoris on võimalik rakendada erasektorile omaseid juhtimisvõtteid? Mida selleks teha, et strateegiline planeerimine, mõõdikud ja tulemustele orienteeritus oleks ka riigiameti sõnavaras? Ka müüte on üldse võimalik murda ja milliseid vastuseise tuleb mõttemallide muutmiseks ületada?

Esinejast
  Praegune Maanteeameti peadirektor Aivo Adamson alustas kõige põnevamatel aastatel (1992-1993) Hansapanga Pirita kontori juhatajana üheks Eesti panganduse lipulaevaks saanud organisatsiooni ülesehitamist. Aivo järgmiseks väljakutseks pangas oli eelkõige siseauditi ja riskijuhtimise süsteemi ülesehitamine. Kakskümmend aastat juhtimiskogemust Hansapangas/Swedbankis on esitanud Aivole väljakutseid nii grupi riskijuhina kui ka Balti Panganduse IT juhina. Pärast Rootsis panga heaks töötatud aastaid tuli ellu kannapööre asudes juhtima ühe suurima eelarvega riigiametit Eestis. Diplomi on Aivo saanud Tallinna Tehnikaülikoolist raamatupidamise ja finantsanalüüsi erialal.

http://www.mnt.ee/

__________________________________________________________________________________
LA MUU                                                                    
Brändi vundamendiks on ettevõtte väärtused
Rasmus Rask, tegevjuht

La Muu on Eesti esimene ökojäätise bränd. Ettevõtte asutajad õppisid jäätisetegu Itaalias meistrite juures ning tänaseks on La Muu kaubamärk Eestis tuntud ning nõutud. Hoolimata jäätiseturu keskmisest kõrgemast hinnast on jäätisel ostjaid ning siiani on pigem olnud probleem piisava koguse tootmisega. Koguseid hoiab tagasi nõudlikkus kvaliteedis ja toormaterjalis. Toote suures populaarsuses mängib olulist rolli teadlik disaini kasutamine, mille vundamendiks on paigas väärtused.

    Rasmus on üks La Muu asutajatest ning kõige õigem rääkima La Muu eduloo telgitagustest.

http://lamuu.ee/
_______________________________________________________________________

HEIVÄL CONSULTING                                                         
Kuidas kasutada ettevõtte sisest ja välist ressurssi disaini ja innovatsiooni arendamisel
Leila Lahtvee, arendus- ja turundusjuht

Ettekandes keskendutakse sellele, kuidas koguda innovatsiooni ja disaini ideid ettevõtte seest ning väljast – oodatavatelt tarbijatelt ja olemasolevatelt klientidelt. Tänapäeval on iga organisatsioon sunnitud tegelema innovatsiooni ja arendamisega. Vahel on vaja hetke, et paigal seista ja oma tegevuse tulemusi hinnata, kuid kesskkonna survel ei saa jääda ootama ega tehtud töö vilju nautima. Igal ajahetkel on vaja mõelda ja luua lisandväärtust oma teenustela ja toodetele. Kui jääme liiga kauaks puhkama, lähevad konkurendid meist mööda ja võime kaotada hulga oma kliente. Rakendades kvaliteedijuhtimist oleme reeglina nad koondanud ühtse eesmärgi alla, milleks enamasti on klientide rahulolu säilitamine ja tõstmine, töötajaskonna pühendudnud ja lojaalsena hoidmine ning omanike ootustele vastamine läbi finantsnäitajate. Valdavalt oleme harjunud koguma oma klientide ja töötajate tagasisidet, kuid on mitmeid võimalusi kaasata neid ettevõtte arendusprotsessidesse.

Esinejast
  Leila igapäevatööks on uute võimaluste leidmine, et kaasata ettevõtte ja teenuse arengusse võimalikult palju uusi ja jätkusuutlikke ideid parema, kvaliteetsema ja uuenduslike teenuste pakkumiseks. Varasemalt on ta pikalt tegelenud eri sihtgruppide rahulolu-uuringte läbiviimisega ning infosüsteemide arendamisega. Ta on osalenud 2007. aastal Eesti Turismiettevõtete kvaliteediprogrammis ning Edasipürgiva Organisatsiooni programmis.

http://www.heival.ee/
_________________________________________________________________________________

METAPRINT                                                                      
Struktureeritud protsessiparendamise juurutamise õppetunnid

Kaarel Krinal, protsesside tõhustamise juht 

Kaarel räägib õppetundidest nii metoodika õpetamisel, parendusprojektide tegemisel kui ka parendusprojektide portfolio haldamisel.

Esinejast 
 Kaarel on õppinud Tallinna Tehnikaülikoolis majandust ning on Six Sigma Black Belt.

http://www.metaprint...
_________________________________________________________________________________

CLEVERON                                                                           
Disain ja tootearendus
Lauri Hirvesaar, tootedisainer

Cleveron pakub postipakkide logistikalahendust (parcel delivery solution ehk PDS) mis põhineb kõige kaasaegsemal tehnoloogial ja võimaldab iseteeninduslike pakiautomaatide kaudu postipakke saata ja vastu võtta. Ettevõte on Äripäeva Viljandimaa TOPi 2012. aasta 38. koha välja vahetanud esikoha vastu aastal 2014 ning plaanib tulevikus suuri muudatusi ning teeb ambitsioonikaid plaane. Reeglina kaubanduskeskuses asuvad sinised Itella Smartpost automaadid onjõudnud juba ka Lõuna-Ameerikasse, Brasiiliasse. Samuti kinnitab ettevõte kanda Hispaanias.Lisaks tegutsetakse Põhjamaades. Möödunud aastal kasvas ettevõtte käive 30 protsenti pea nelja miljoni euroni ning kasum 59 protsenti 1,5 miljoni euroni. Oma valdkonnas tippu jõudmiseks teeb Cleveron OÜ ühisprojekte ülikoolidega ning koostööd mitme disainibürooga. Käesoleval aastal avati nüüdisaegse ja töötajasõbraliku sisekujunduse ning ruumiplaneeringuga tootmis- ja kontorihoone Viljandis, kus töötab 34 inimest.

Esinejast

 Lauri  on õppinud tööstus- ja tootedisaini (M.A.) Eesti Kunstiakadeemias.

http://www.cleveron.eu/

_________________________________________________________________________________      

ISS EESTI                                                                                                    
Kuidas siduda teenuste innovatsioon ja kvaliteet vastutustundliku tegevusega
Jaanika Tõnnisson, kvaliteedijuht

ISS on maailma juhtiv kinnisvara korrashoiuga tegelev firma. ISS Eesti AS teenindab rohkem kui 1200 äriklienti ning üle 20 000 korteri üle kogu Eesti - enamikku Eesti suurematest kaubanduskettidest, mitmeid renoveeritud koole ning palju büroo- ja tööstushoonete omanikke. Ettevõte annab tööd ca 1700 inimesele pea kõikides Eestimaa punktides. Ettevõtte juhtimissüsteem on tunnustatud vastavaks rahvusvaheliste standardite ISO 9001:2008 ja ISO 14001:2005 nõuetele.
ISS Eesti võitis 2014.a. Tallinna ettevõtlusauhinna vastutustundlike ettevõtete kategoorias ning Rootsi Äriauhinna 2014 parimaks ühiskonda panustava projekti eest.

Oma ettekandes räägib Jaanika ettevõtte tegevusalaga seotud vastutustundliku valdkonna leidmisest (turuanalüüs, eneseanalüüs) ning süstemaatilisest arendamisest. Selleks kaasatakse nii oma töötajaid kui koostööpartnereid (kliendid, tarnijad, riigiasutused, MTÜd). Veel tuleb juttu vastutustundliku tegevusega seotud edu hindamise võimalustest mõõdetavate ja kaudsed tõendite abil ja ettevõtte tulevikuplaanidest.

Esinejast
  Jaanika töötab ISS Eesti AS kvaliteedijuhina alates 2007. aastast. Ta omab 15-aastast töökogemust kvaliteedijuhina teenindusettevõtetes ning enne seda 5-aastast personalijuhtimise kogemust ehitus- ja teenindusvaldkonnas. Jaanika on töötanud MTÜ Loomade Hoiupaik tegevjuhina. Lisaks on ta osalenud kahel aastal assessorina Eesti Juhtimiskvaliteedi auhinna projektis ja ühel aastal välishindajana Eesti Turismiettevõtete kvaliteedi projektis. Ta on osalenud Rohelise Kontori Käsiraamatu väljatöötamisel (projektijuhid SEI ja KIK), kinnisvara korrashoiu riigihangetele abimaterjali koostamisel (projektijuht EKHHL), kvaliteedijuhi ja kvaliteedispetsialisti kutse andmise korra väljatöötamisel (projektijuht EKÜ). 

http://www.ee.isswor...
___________________________________________________________________________________
FEANOR                                                                        
Kvaliteet ja metroloogia lõiketöötlustööriistade disainis ja tootmises
Luca Bochese, tegevjuht

Feanor OÜ projekteerib ja tarnib kiirlõiketerastest (HSS) ja kõvasulamitest (solid carbide) erinevaid lõiketöötlusriistu. Kliendi tellimuse järgi valmistatud tööriistad on valmistatud vastavuses ISO ja AQAP standarditega, neid turustatakse Euroopas ja mujal maailmas (Hiinas, Singapuris, Lõuna-Aafrikas, Lõuna-Ameerikas). Feanori tööriistad võimaldavad suurendada mehhanismide tootlikkust lennunduses, kaitse- ja autotööstuses, laevanduses, naftaväljadel, tööpinkidel, valu- ja stantsimisvormide tootmisel, plast- ja masinaehitustööstuses. Ettevõte arendab ja juurutab ka tarkvara paljudes tehnikavaldkondades, näiteks statistiline protsessiohje (SPC),andmete hankimine tootmisprotsessides (FMS), tegeleb kalibreerimisega lõikeriistade parameetrite ja disaini optimeerimisega.

Oma ettekandes räägib Luca kvaliteedist lõiketöötlustööriistade disainis, tootmises ja kontrollis,  erinevate kvaliteeditööriistade praktilisest kasutamisest (MSA, FMEA, SPC) ja seda toetavast tarkvarast. Feanor on saanud mitmeid tunnustusi ning võitis esimese Eesti ettevõttena nende tööriisatde eest Soome Kvaliteediühingu eestvedamisel toimuva Kvaliteediinnovatsiooni auhinna (mikroettevõtete kategoorias) aastal 2010.

Ta teeb ka ülevaate ASQ sertifitseerimisprogrammidest (CQE, CRE, CSSBB) koos näidetega.

Esinejast
   Luca G. Bochese on Feanori tegevjuht. Erialalt mehhaanikainsener. Ta on ka ASQ Six Sigma (CSSBB) Black Belt.

http://www.feanor.com/

___________________________________________________________________________________

PEAESINEJAD
ESINEJATEST LÄHEMALT
TÖÖTOAD
OSALEMINE ja REGISTREERIMINE
PARTNERID
PROGRAMM
ASUKOHT
TOETAJAD