EST | ENG

FacebookLinkedIn

EOQ 57. kongress Quality Renaissance - Co-creating a Viable Future

17.-19.juunil toimus Tallinnas Euroopa kvaliteediorganisatsiooni EOQ 57. Kongressil "Quality Renaissance - Co-creating a Viable Future”
Kvaliteet ja tulemuslikkus on ettevõtte juhtimise seisukohalt olulisel kohal olenemata valdkonnast, mistõttu olid kongressi teemad suunatud nii avaliku kui erasektori organisatsioonidele, hõlmates nii teenindust kui tootmist. Ka kongressi pealkiri “Quality Renaissance - Co-creating a Viable Future" viitas vajadusele astuda juhtimises samm edasi – olla mitte ainult kestlik vaid elujõuline, edukas, innovaatiline. Kongressil oli 342 osalejat 46-st riigist.
 
17. juunil toimus kõrghariduse kvaliteedile pühendatud rahvusvaheline eelkongress pealkirjaga „Quality Renaissance in Higher Education?“. Üritusel osalesid kvaliteedipraktikud ja -eksperdid Eestist, Rootsist, Itaaliast, Saksamaalt, aga ka Jordaaniast, Hiinast, Austraalist ning mitmelt poolt mujalt maailmast.
 
Eelkongressi peamisteks teemadeks olid kõrghariduse kvaliteedi sisu, selle tagamine, erinevad meetodid ning olemasoleva praktika jagamine.
 
Eelkongressi päeva lõpetas värskelt ilmunud Eesti teadlaste artiklite kogumiku “Higher Education at a Crossroad: the Case of Estonia” esitlus. Kogumik põhineb viimasel ajal Eestis läbiviidud kõrgharidusvaldkonna uuringutel ja on ainulaadne, sest tegemist on interdistsiplinaarse kõrgharidusvaldkonna teadusartikleid hõlmava kogumikuga, mis selgitab ning kõrvutab Eesti tulemusi ka välisriikide omadega.
 
18.-19. juuni kongressi üks peaesineja John Timmerman rääkis oma ettekandes, et finantsotsuseid tehakse tegelikult emotsioonide põhjal- suhe on lausa 70:30 emotsioonide kasuks võrreldes faktidel baseeruvate põhjustega. See ei sõltu isegi soost ega rahvusest - ilmselt mehed naeratavad lihtsalt seespidiselt.
Veel tegi Timmerman julge avalduse selles osas, et inimestele, kes ei seosta ennast ettevõttega ja ei võta osa organisatsiooni tööst, on mõistlikum maksta kodus olemise eest palka, kuna nad võivad oma tegevusega lausa kahju tuua. Keskmiselt on ettevõttes 29% osavõtlikke inimesi, 19% töötajatest ei ole osavõtlikud ning ülejäänud on neutraalsed.
 
Merike Saks juhtis kongressil meie tähelepanu faktile, et me harjume mugavate (e)-teenustega niivõrd kiiresti ja võtame kvaliteeti ning innovatsiooni lausa iseenesestmõistetavalt, nt kui mõni internetiteenus hetkel tõrgub, siis valdab inimesi pahameel.
 
Larry Smith soovitab kasutada sobivaid tööriistu, et avada inimeste loovust ja kaasata neid nõnda paremini organisatsiooni töösse.
 
Kongressi esineja Antonio Cobo (GM Hispaania juht) on veendunud, et kliendilojaalsuse saavutamiseks ei tohi toote kvaliteedis, vastupidavuses ja kvaliteedis teha mingeid järeleandmisi. Parem on karta kui kahetseda: "Mõtteviis, kus proovitakse probleeme juba eos ära hoida, on kvaliteedi alus. Julgustan kvaliteedijuhte nõudlikkusele - vaadake sisemistest faktoritest nagu standardid ja protsessid edasi ja mõelge, mis on klendi jaoks tegelikult oluline. Kas teie siseregulatsioonis on vastavuses klientide ootustega? Minu parimad nõustajad on tulnud kvaliteediorganisatsioonidest - juhtpositsioonil on kvaliteeti lihtsam mõjutada!"
 
Mari-Liis Štritt-Ott on arvamusel, et kvaliteediinnovatsiooni definitsioon koosneb kahest osast:
* kvaliteet = tee paremini!
* innovatsioon = tee seda uuel moel!
 
Martine Vanremoortele joonistas ehk teisi sõnu, konspekteeris ka sellel aastal kogu kongressi üles.
 
18. juuni õhtul toimus Eesti Meremuuseumi lennusadama angaaris kongressi pidulik galaüritus, kuhu olid kutsutud kõik kongressil osalejad. Külalistele esines ITL Segakoor dirigent Paul-Johannes Purga juhtimisel ning Heli-Mari Arderi Trio.
Galal anti üle EKÜ juhatuse esimehe poolt kolm Elutöö Auhinda Olev Saksale, Rein Löönele ja Bertrand Jouslin de Noray´le, keda tunnustati pikaajalise hindamatu ja tähelepanuväärse panuse eest kvaliteedialase teadmuse edendamisel Eestis.
 
Juergen Varwig (German Society for Quality president) andi üle Walter Masingu 2013. aasta auhinna Kaia Lõunile doktoritöö eest "Company Strategy based Formation of Workplace Performance in the Engineering Industry".

Õhtul anti EOQ president Niyazi Akdase ja EOQ direktori Eric Janssensi poolt üle European Quality Leader 2012 auhind Constantinos Evirpidele Kreekast.

 
Kongressi viimase päeva lõpus andsid Eesti Kvaliteediühingu esimees Tiia Tammaru ja EOQ president Niyazi Akdas üle EOQ lipu järgmisele, 2014. aasta Rootsis toimuva EOQ kongressi korraldusmeeskonnale, keda esindas Tallinnas Lund´i ülikooli professor Kristian Widén.

 

Kongressi pildigaleriid vaata siit