EST | ENG

FacebookLinkedIn

Eesti Kvaliteediühingu seminariõhtu salongis ShahMatt

3. oktoobril toimus Tallinna vanalinna salongis ShahMatt Eesti Kvaliteediühingu seminariõhtu. Oma muljeid ja meenutusi 50. Summer Campilt jagasid Baldur Kubo ja Tiia Tammaru.

 

EOQ Summer Campide traditsioon sai alguse aastal 2000, algatajaks tollane EOQ peasekretär Bertrand Jouslin de Noray.  Ettevõtmise idee on kokku tuua muudatuste eestvedajaid (change agents), kes jagavad omavahel kogemusi, otsivad ja loovad üheskoos uusi lähenemisi kiiresti muutuvas ja ebakindlas maailmas hakkamasaamiseks – seda  nii üksikisiku, organisatsiooni kui ka ühiskonna ja globaasel tasandil.

Liikumine on kasvanud üle EOQ ja Euroopa piiride. Enam kui 10 aasta jooksul on toimunud erinevates riikides kümneid suuremaid ja väiksemaid kokkusaamisi, ka üks talvine  Winter Camp Pühajärvel 2005. aasta jaanuaris.

Summer Campi d toovad kokku võimalikult palju erineva tausta ja kogemusega inimesi maailma eri nurkadest, keda ühendab avatus, uudishimu, loovus  ja kirglik soov iseennast ja maailma paremaks muuta.

Augusti lõpus toimus Belval Abbey’s Põhja-Prantsusmaal juubelihõnguline, seni suurima  osavõtjate arvuga  Summer Camp

RE ACHI NG  T HE  E S S E NT I AL  AND  CO - GUI DANCE

Kokku tuli  70 osalejat Euroopast, Jaapanist, Indiast, USAst ja ka Aafrikast. Seekordsed  teemad läksid üsna sügavale. Kloostri keskkond,  Amiensi katedraali külastamine, öine teenistus koos imelise muusikaga andsid aja ning võimaluse enese sisse vaadata ja olulistele asjadele keskenduda. Läbivateks teemadeks olid koostöö ja co-leadership, otsustamisprotsessi tagamaad, isiklik transformatsioon ning Aafrikast pärit oma kasala kirjutamine. Ei puudunud ka  lõbusad ühised ettevõtmised kaasatoodud külakosti nautimisega, koosloodud performance’ite etendamisega, ühislaulmise ja Balduri sünnipäeva tähistamisega.

Belvali Summer Campi eestvedaja oli Eesti Kvaliteediühingu Elutöö Auhinna laureaat  Bertrand Jouslin de Noray koostöös kohaliku Prantsuse kvaliteediliikumise MFQ (Mouvement Français pour la Qualité) kohaliku  organisatsiooni ga MFQ  Franche-Comté; partneriteks Euroopa Tervishoiu Kvaliteedi Ühing ESQH, Chemins d'Humanité ja Compiègne Tehnikaülikool.

Salongiõhtu pilte vaata siit