EST | ENG

FacebookLinkedIn

2014.aasta KVALITEEDIINNOVATSIOONI AUHINNAD ON JAGATUD!

19.jaanuaril toimus Ungari pealinnas Budapestis 2014.a. rahvusvahelise kvaliteediinnovatsiooni konkursi auhinnagala.

                                                                                           
Eesti innovatiivsemad ettevõtted osalesid rahvusvahelisel kvaliteediinnovatsiooni konkursil.

19.jaanuaril Budapestis toimunud tseremoonial kuulutati välja aasta kvaliteediinnovatsiooni auhinna 2014.aasta konkursi võitjad. 

Eesti parimatena pälvisid tunnustuse CYBERNETICA AS (esindaja Baldur Kubo pildil vasakult kolmas) ja FLYDOG SOLUTIONS OÜ

                                              

Tunnustused on allkirjastanud konkursi patroon, Soome Vabariigi president Sauli Niinistö ning auhinna andis üle Soome Vabariigi suursaadik Ungaris Pasi Tuominen (piltidel paremalt esimene). Lisaks surusid kätt Ungari kvaliteediorganisatsiooni president Pal Molnar (vasakult esimene) ja Ungari majandusministeeriumi esindaja Aron Mark Lenner (vasakult teine). 

                                           

Potentsiaalsete innovatsioonide kategoorias osalenud FlyDog Solutions esitas konkursile uudse tarkvaralahenduse keskkonnaandmete kogumiseks ning haldamiseks. Cybernetica loodud tarkvara Sharemind on lahendus andmete töötlemiseks nende sisu nägemata. Seda kasutab konfidentsiaalsete andmete töötlemiseks nii Eesti Maksu- ja Tolliamet kui ka USA Kaitseprojektide Agentuur (DARPA).

                             
FlyDog Solutions´i auhinna võttis vastu Eesti Kvaliteediühingu esimees Tiia Tammaru ning andis selle pidulikult üle FlyDog´i esindajale Andri Laidrele 9.aprillil toimunud sündmusel, kus Kvaliteediinnovatsiooniauhinna konkursi võitjad tutvustasid oma võidutöid. Lähemalt 09.04. toimunu kohta saab lugeda SIIT.

                                
 

                               

Eestit esindanud trio Budapestis.
Pildil vasakult: Jana Saarkoppel, konkursi finalisti AS Hansabi esindaja, Baldur Kubo, Cybernetica AS´i esindaja väike- ja keskmise suurusega ettevõtete kategooria võitja ja Tiia Tammaru, Eesti Kvaliteediühingu juhatuse esimees, kes võttis vastu potentsiaalse innovatsiooni kategooria võitja Flydog Solutions´i auhinna.

Innovatiivsete lahendustega paistsid konkursil silma ka Hansab AS, Enefit AS, Erahariduskeskus AS, Reval Denim Guild (Minu Clothing OÜ) ning MC Professional Ltd.

Vastutustundlike innovatsioonide kategoorias osalesid Logistika Pluss OÜ ning Virumaa Arenduskeskus SA.

Eestist esitati konkursile 12 erinevat innovatsiooni üheksa ettevõtte poolt.  

Konkursi peaauhinna pälvis Iisraeli ettevõtte Voiceitt, kelle tarkvara võimaldab tuvastada kõnehäiretega inimeste kõnet.

ÕNNITLEME VÕITJAID NING SOOVIME EDU KÕIKIDELE OSAVÕTJATELE!

Kõikide seniste kvaliteediinnovatsiooni konkursi võitjatega on võimalus tutvuda SIIN.

Kvaliteediinnovatsioni konkurss toimub alates 2007.aastast. Käesoleval aastal oli esindatud juba kaheksa riiki - lisaks Soomele ja Eestile veel Läti, Rootsi, Ungari, Tšehhi ja uute tulijatena Kasashstan ja Iisrael.

Konkursi peakorraldajaks on Soome Laatukeskus. Eestipoolsed korraldajad on Eesti Kvaliteediühing koos Heiväl Consulting OÜ-ga. Möödunud aastal osales konkursil kokku 151 ettevõtet kaheksast riigist.

Mehis Bakhoff
EKÜ juhatuse liige